sıksorulansorularyaseminsoysal kopya

Eğitimleriniz ne kadar sürüyor?

Eğitimlerimizin süreleri grup, bireysel ve koçluk çalışmalarına göre değişiyor. İki tam günlük eğitimlerimiz olduğu gibi, 4 haftalık çalışmalarımız da olabilmektedir. Bireysel seanslar 1 saat sürer. Koçluk çalışmalarının süreleri ve saatleri kişiye göre değişir.

Bir sürü hastalığım var (Şeker, hipoglisemi,Troid bezi yetersizliği, polikistik over sendrom vs) yine de başarılı olabilir miyim?

Hastalıklarınızın olması sizin illa kilo alacağınız anlamına gelmez. Hastalıklarınızdan dolayı kaçınılmaz bir şekilde kilo alıyorsanız bunu sabitlemeniz gerekir. Yani hastalığınız olduğu için fazladan 3 kilo almış olabilirsiniz fakat buna olan inancınız ve korkunuz bu rakamı bir anda 10 kilo ya çıkartabilir.
Hastalığınızdan dolayı diğerleri gibi kilo veremiyor olabilirsiniz ama bu Hiçbir şekilde kilo veremeyeceğiniz anlamına gelmez. Sadece süresi ve yaptığınız efor değişir o kadar. Fakat tekrar altını çizmek istiyoruz buna olan korkunuz ve kilo alacağınıza dair inancınız size fazla fazla kilo aldırabilir.

Verdiğim kiloları tekrar geri alır mıyım?

Düşünceleriniz de ve yaşam tarzınızda köklü bir değişiklik olmadığı sürece kilonuz sabit kalır. Çalışmalardan sonra tek bir değişim değil, bir çok değişimle bunu sabitlemeyi hedeflemekteyiz. Sizlerin çabası kilolar değil, yaşam tarzınızda yapacağınız değişimler olmalıdır.

Kortizon iğnelerinden dolayı çok şişmanladım, sizin yönteminizle zayıflayabilir miyim?

Eğer kortizon iğnelerinden dolayı kilo aldıysanız ve bu geçici bir durumsa zaten kendiliğinden eski kilonuza ve dengenize geri döneceksinizdir. Zihniniz sağlık beslenme ve dengede olmanın ne demek olduğunu bildiği için bu sizin için geçici bir süreçtir. Fakat bir türlü eski halinize ve eski düşüncelerinize geri dönemiyorsanız işte o zaman bu çalışma sizin için etkili olacaktır.

Menopozun olumsuz etkilerini engelleye bilirmiyim?

Evet, menopozun olumsuz etkilerini engelleyebilirsiniz. Menopozun ortaya çıkardığı fiziksel rahatsızlıkların yanında psikolojik etkilerde bulunmaktadır. Bu etkiler nedeni ile alınan kilolar sanki direk menopozdan kaynaklanıyor gibi düşünülmektedir. Halbuki, kilo almanın tek bir sebebi yoktur. Buna neden olan diğer olumsuzluklar ortadan giderilebilir.

Kitaplar ne kadar etkili olur? İlla eğitimlere gelmem gerekir mi?

Hayır, illa eğitimlere gelmeniz gerekmemektedir. Değişim, yaratıcılık, farkındalık, olan halimizde olmaya devam etmektedir. Sadece kitaplarla da değişim yaratabilirsiniz, hatta Türkiye’nin bir çok ilinde sadece kitapları okuyarak hayatında değişim yaratan kişilerin maillerini almaktayız. Tek başınıza yapamayacağınıza inanıyor ve bir disiplin içerisinde çalışmalarda olmak istiyorsanız o zaman eğitimlere katılmak sizin için uygundur.

Kaçırdığım dersler olursa telafi etme şansım olur mu?

Eğer aynı anda devam eden diğer dersler olursa onlara katılarak telafi edebilirsiniz. Kaçırdığınız ders sayısı fazlaysa açılan iki tam günlük eğitimlere katılıp açığınızı kapatabilirsiniz. Fakat çalışmaların yarından fazlasına gelemediyseniz bir sonraki kura tekrar başlayabilirsiniz.

Grup çalışmalarında 2. & 3.seviyeye eğitimlere geçebilmek için başarı kriteri nedir?

Başarı kriteri sizin değişim ve farkındalığınızdır. Bunu da ölçecek olan yine sizsinizdir. Fakat Yasemin Soysal ile birlikte bunu belirleyebilir, başarısız olduğunuzu düşünüyorsanız aynı seviyeyi tekrarlaya bilirsiniz.

Sizin çalışmalarınıza gelirken aynı zamanda spora da gidebilir miyim?

Tabi ki, spora da devam edebilirsiniz. Hatta spor sizin sürecinizi daha çok desteklemektedir. fakat belki çalışmalar sırasında Yasemin hanımın da yönlendirmeleri ile başka bir spor branşına geçebilirsiniz.

Bireysel seans mı, koçluk mu, grup çalışmaları mı? Hangisi bana uygun, nasıl belirleye bilirim?

Bunu zamanınıza, ekonomik durumunuza ve almak istediğiniz çalışmaya göre belirlemelisiniz. Bazen ekonomik sebeplerle grup çalışmaları tercih edildiği gibi bazen de daha iyi motive olmak ve uzun süreli takip için de tercih edilmektedir. Şehir dışından gelenler için yine iki tam günlük grup çalışmaları uygundur. Saat ve zaman sorunu yaşayan ve uzun vadeli bir çalışma içerisinde olmak isteyenler için koçluk çalışmaları uygundur.

Önce hangi kitaptan okumaya başlamalıyım?

Kitaplar seri halinde değildir. Bu yüzden dilediğiniz kitaptan okumaya başlayabilirsiniz.
YaseminSoysal.net Copyright © 2012